Ranking najlepszych kluczy dynamometrycznych - Sklep Agritruck

Ranking najlepszych kluczy dynamometrycznych

Usterki są aspektem, który regularnie dotyka zróżnicowanych sprzętów. Do ich naprawy niejednokrotnie niezbędne jest zastosowanie różnego rodzaju narzędzi, które pomogą skutecznie zażegnać ten kryzys. W zależności od konkretnych działań z zakresów naprawczego i pokrewnych, niezbędne będzie użycie innych rodzajów narzędzi. Dobrej jakości klucze dynamometryczne mogą znacznie usprawnić pracę niejednego fachowca czy amatora. Są niemal niezbędnym elementem wyposażenia wielu profesjonalnych warsztatów. Swoje miejsce znajdują jednak także w przydomowych garażach, gdzie pasjonaci, czy tzw. ‘’złote rączki” bądź „majsterkowicze” oddają się w pełni swoim działaniom. Klucze dynamometryczne znajdują również swoje zastosowanie w branży motoryzacyjnej, gdzie to precyzja i odpowiednia siła nacisku mają ogromne znaczenie. W przypadku, gdy niektóre materiały zostaną w zły sposób dokręcone, to istnieje duże ryzyko pojawiania się awarii, która może mieć długotrwałe i negatywne skutki. W rankingu kluczy dynamometrycznych zostały zebrane modele, które zasługują na poświęcenie większej uwagi.

Klucze dynamometryczne — ranking

Poniższy ranking obejmuje różnorodne klucze, które ze względu na swoje końcówki mogą znaleźć zastosowanie w innych sytuacjach. Każdy z tych produktów pozwala jednak na uzyskanie niezwykle precyzyjnego działania, a co z tym się wiąże, dobrze wykonanej pracy. Dzięki tym narzędziom ryzyko wystąpienia awarii spowodowanej przekręceniem materiału czy użyciem nieodpowiedniej siły jest znikome. Klucze dynamometryczne były dotychczas używane jedynie przez specjalistów, jednak w ostatnim czasie ich potencjał dostrzegło więcej osób. Zainteresowanie tymi narzędziami ma aktualnie tendencję wzrostową. Moment dokręcenia, który jest bezpośrednio wyczuwany w przypadku użytkowania kluczy dynamometrycznych, jest jednym z największych atutów tych narzędzi.

3. KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 1/4", 5-25NM

https://agri-truck.pl/pl/klucze-dynamometryczne/10741-klucz-dynamometryczny-1-4-5-25nm-5903317525394.html

Plasujące się na trzeciej pozycji tego rankingu kluczy dynamometrycznych narzędzie charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami. Sprawiają one, że zmieści się nie tylko na półce w warsztacie, ale może stać się przenośnym narzędziem, które przydać się może w najmniej spodziewanym momencie. Klucz jest w zestawie z eleganckim pojemnikiem, służącym do jego przechowywania. Zakres momentu dokręcania znajduje się w przedziale od 5 do 25 Nm. W efekcie możliwości użytkowania jest naprawdę sporo. Rozmiar mocowania pod nasadkę wynosi ¼ cala. Sama długość klucza przybiera natomiast wartość 254 mm.

2. KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 3/8", 19-110NM

https://agri-truck.pl/pl/klucze-dynamometryczne/9821-klucz-dynamometryczny-3-8-19-110nm-5903317525417.html

Ten rodzaj klucza dynamometrycznego jest znacznie większy od wariantu plasującego się na trzecim miejscu. Jego zakres momentu dokręcenia wynosi aż 19-110 Nm. Jest to niezwykle duża rozpiętość, co sprawia, że możliwości tego klucza również są zdecydowanie większe. Należy jednak pamiętać, że jest to narzędzie przeznaczone do nasadek o większym gabarycie. Rozmiar mocowania pod nasadkę to ⅜ cala. Długość całkowita klucza wynosi natomiast 355 mm. Jak w poprzednim przypadku, tutaj również do czynienia ma się z opakowaniem, w którym można bezpiecznie przechowywać narzędzie, co zapobiegnie wszelkiego rodzaju zagrożeniom natury mechanicznej. Dobrej jakości materiał, z którego zostało wykonane narzędzie, sprawia, że będzie służyło przez długi czas. W każdym z miejsc widać dbałość o detale na każdym etapie produkcji.

1.KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 3/4", 70-350NM

https://agri-truck.pl/pl/klucze-dynamometryczne/12857-klucz-dynamometryczny-3-4-70-350nm-5903317540687.html

Na pierwszej pozycji rankingu kluczy dynamometrycznych znalazł się produkt, który daje jeszcze więcej możliwości niż dwa pozostałe znajdujące się na niższych miejscach klucze. Zakres momentu dokręcania wynoszący od 70 do 350 Nm sprawia, że możliwości działań z tym narzędziem są jeszcze szersze. Długość klucza jest także zdecydowanie większa, gdyż wynosi 673 mm. Ma to jednak bezpośredni związek z rozmiarem mocowania na nasadkę, który w tym przypadku sięga wartości ¾ cala. Ergonomiczny kształt tego narzędzia jest niezwykle dużym atutem. Podczas wykonywania rac kluczem dynamometrycznym niezbędna jest precyzja. O tę kwestię zadbano również podczas produkcji. Wysoka jakość zastosowanych do produkcji materiałów sprawia, że narzędzie to będzie służyło przez długi czas.

Ranking kluczy dynamometrycznych — co wybrać?

W zależności od konkretnych potrzeb konieczne będzie zastosowanie narzędzia wyposażonego w inną końcówkę. Jednym z największych atutów, które są bezpośrednio związane z kontrolowaniem momentu dokręcania, jest pełne bezpieczeństwo śrub. Elementy nie zostaną rozciągnięte, a możliwość wielokrotnego odkręcania i przykręcania nie niesie za sobą żadnego ryzyka, co staje się istotnym wyróżnikiem na tle tradycyjnych kluczy czy śrubokrętów. 

Leave a comment