Akumulator do C330 Ursus - jaki wybrać? - Sklep Agritruck

Jaki wybrać akumulator Ursusa do C-330?

Podstawowym urządzeniem, zwłaszcza w okresie intensywnych prac polowych jest dobry i sprawny traktor. Jednak, aby jego odpowiednie działanie było możliwe, musi zostać wyposażony w dobrej jakości, wydajny akumulator. W innym razie nie będziemy mogli korzystać z jednej z najważniejszych maszyn w gospodarstwie rolnym. 

Ursus C-330 jest popularną maszyną, niejednokrotnie wykorzystywaną podczas wielu prac polowych, dlatego wybór odpowiedniej baterii jest niezwykle ważny, aby pojazd mógł sprawnie działać przez długi czas. Jaki akumulator do C-330 wybrać?

Jaki akumulator do Ursusa C-330?

Ursus C-330 jest często spotykaną maszyną, do której możemy wybrać jeden akumulator 12 V bądź dwa 6 V 165 Ah, które są fabrycznie montowane w tym modelu ciągnika. Wybór jednego urządzenia zamiast dwóch jest nieco bardziej opłacalnym rozwiązaniem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zamontowali go w naszym traktorze. Doskonałą alternatywą dla dwóch akumulatorów 6 V będzie jeden 12 V 120 Ah bądź 12 V 125 Ah 950 A. Zarówno pierwszy, jak i drugi z przedstawionych posiadają odpowiednie wymiary, dzięki czemu nie przysporzą nam żadnych problemów podczas umieszczania ich w skrzynce. Pamiętajmy jednak, aby wybrać urządzenie o odpowiedniej wartości prądu rozruchowego, aby zapewnić sprawne działanie maszyny. 

Najlepszy akumulator do C-330 - ceny

Decydując się na zakup akumulatora, warto mieć na uwadze wybór dobrej jakości urządzenia, które posłuży nam przez długi czas. Wysokiej klasy sprzęt z pewnością wykonany będzie z najlepszych materiałów, co wpłynie pozytywnie na jego trwałość oraz przyczyni się do wydłużenia żywotności. Ceny akumulatorów do ciągnika Ursus C-330 możemy znaleźć już od kilkuset złotych, kiedy pojawiają się promocje na tego typu urządzenia.

Akumulatory są niezwykle ważnymi częściami w ciągniku. Dlatego na zakup dobrej jakości sprzętu nie warto żałować pieniędzy, ponieważ może to w znaczącym stopniu przyczynić się do zachowania sprawnego działania naszej maszyny przez wiele lat.

Akumulator do C-330 - na co zwrócić uwagę?

Zakup akumulatora nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej klasy urządzeniu. Powinniśmy pod uwagę wziąć kilka podstawowych aspektów, które mają wyjątkowe znaczenie przy jego wyborze. Przede wszystkim trzema głównymi parametrami, o jakich koniecznie musimy pamiętać, są pojemność akumulatora, jego typ oraz prąd rozruchowy.

W przypadku pojemności powinniśmy dostosować ją do zaleceń producenta, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza przy maszynach o ograniczonym okresie eksploatacji. W takiej sytuacji ciągnik nie jest w stanie wykorzystać pełnego naładowania urządzenia podczas jego użytkowania.

Typ akumulatora jest równie ważny, a w przypadku maszyn rolniczych dobrze sprawdzają się urządzenia zarówno z ciekłym elektrolitem, jak i baterie AGM. Natomiast w przypadku jego prądu rozruchowego zależność jest prosta, ponieważ im większy akumulator, tym łatwiejszy rozruch.

Akumulator do Ursusa C-330 - montaż

Wbrew pozorom montaż akumulatora nie musi należeć do skomplikowanych czynności, o ile posiadamy odpowiednie części oraz narzędzia, a przede wszystkim umiejętności. W innym razie najlepiej zlecić go profesjonaliście, który wykona za nas całą pracę w sprawny i skuteczny sposób. 

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przed zamontowaniem akumulatora, jest odtłuszczenie i wyczyszczenie klem odpowiadających zarówno za prawidłowe napięcie potrzebne do poboru, jak i ładowanie akumulatora. Pamiętajmy o tym, że urządzenie powinno zostać przez nas odpowiednio przytwierdzone, aby w żaden sposób nie mogło poruszać się oraz nie było narażone na niepotrzebne wstrząsy. 

Po prawidłowych przymocowaniu akumulatora możemy przystąpić do podłączenia klem, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na założenie ich zgodnie z kolejnością, dzięki czemu nie doprowadzimy do zwarcia akumulatora. Na początku powinniśmy założyć klemę plusową, a dopiero w kolejnym kroku minusową. W końcowym etapie możemy zabezpieczyć zwarcie biegunów odpowiednim smarem lub wazeliną kwasową, co z pewnością zapobiegnie utlenieniu.

Leave a comment