LAMPY OSTRZEGAWCZE "KOGUTY" - cena i opinie - Sklep Agritruck

LAMPY OSTRZEGAWCZE "KOGUTY"

Masz 80 produktów.

Pokaż 1-36 z 80 sztuk


Lampy ostrzegawcze, potocznie nazywane “kogutami świetlnymi”, służą zapewnieniu większego bezpieczeństwa na drodze. Tego typu elementy oświetleniowe często wykorzystywane są w trakcie wykonywania prac budowlanych czy też remontów. Ich głównym zadaniem jest informowanie pozostałych uczestników ruchu o ewentualnym niebezpieczeństwie oraz konieczności zachowania większej ostrożności. Światła ostrzegawcze wykonane są z charakterystycznych, pomarańczowych obudów. W ich wnętrzu znajduje się lampa z obracającym się zwierciadłem, bądź też lampa migająca stroboskopowo.

Lampy ostrzegawcze – “koguty” – w sklepie Agri-truck

Oświetlenie ostrzegawcze – “kogut” – korzysta z klasycznych źródeł zasilania – zazwyczaj jest to przewód podłączony do gniazdka zapalniczki. W tej sytuacji spód lampy wyposażony jest magnes, który umożliwia łatwe mocowanie jej na dachu pojazdu. Możliwa jest także alternatywna opcja mocowania jej przy pomocy śrub. Tego typu oświetlenie przytwierdzane  oraz podłączane do instalacji elektrycznej na stałe w samochodzie należy zakładać tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach.

Oświetlenie ostrzegawcze – “koguty” – cena 

Oferowane przez nas lampy ostrzegawcze cechuje wysoka wydajność oraz bardzo dobra widoczność na drodze nawet w słoneczne dni. Wszelkiego rodzaju oświetlenie ostrzegawcze najczęściej spotykane jest w przypadku maszyn budowlanych. Z powodzeniem korzystają z niego także kierowcy samochodów dostawczych oraz ciężarowych. Co oczywiste, koguty na dach samochodu wykorzystujące kolor niebieski zarezerwowane są wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. Natomiast oświetlenie ostrzegawcze w innych barwach jest obowiązkowym wyposażeniem maszyn budowlanych poruszających się po drogach.

Nasz sklep posiada w swojej ofercie koguty ostrzegawcze w wielu wariantach, różniących się zarówno wymiarami, kolorem, jak i rodzajem zastosowanego źródła światła. Najpopularniejszymi lampami ostrzegawczymi pozostają od lat te w kolorze pomarańczowym, z uwagi na fakt, że są niezwykle łatwe do dostrzeżenia z większej odległości.

Należy pamiętać, że przy zakupie oświetlenia ostrzegawczego priorytetem jest zwrócenie uwagi na budowę oraz przeznaczenie pojazdu. Aby lampy ostrzegawcze mogły spełniać swoją rolę, należy zdecydować się na produkt o odpowiedniej mocy, która zapewni widoczność koguta nawet w ciągu niezwykle słonecznego dnia. Istotny jest także sposób montażu – niektóre lampy montowane są na elastycznej podstawie, która w momencie napotkaniu przeszkody przez pojazd ugina się, nie doprowadzając do zniszczenia oświetlenia. Lampy ostrzegawcze oferowane przez nasz sklep posiadają certyfikat R65, który dopuszcza użycie ich na drogach publicznych. Ponadto produkty te cieszą się niezwykle pozytywnymi opiniami wśród swoich użytkowników.