Instalacja eletktryczna i cześci do Ursusa C-330 - Sklep Agritruck - Części Rolnicze

Instalacja elektryczna

Masz 30 produktów.

Pokaż 1-30 z 30 sztuk


Polska wieś bez Ursusa C-330? Trudno to sobie wyobrazić, zwłaszcza że od kilkudziesięciu lat niezmiennie cieszy się nie tylko ogromną estymą, ale nadal, pomimo leciwego wieku jest z powodzeniem wykorzystywany w różnorodnych pracach polowych i gospodarczych. Ceniony przez wszystkich użytkowników przede wszystkim za wyjątkową wszechstronność, małe koszty eksploatacji i prostotę konstrukcji. Wydaje się więc, że fenomen ciągnika rolniczego Ursus C-330 tak szybko nie zniknie, tym bardziej że spora część ich właścicieli z prawdziwą pasją odnawia swoje pojazdy niemalże do stanu nowości. Wracając do jego prostoty, zwróćmy uwagę, że dotyczy ona również instalacji elektrycznej, na którą składają się m.in.: instalacja jednoprzewodowa 12V (plus na masę), prądnica P20C (150W), mechaniczny regulator napięcia RG-15C, dwa akumulatory (6V 165 Ah) oraz bezpieczniki 8A. Oczywiście układ z czasem podlegał pewnym modyfikacjom, ale zasadniczo nie odstaje od pierwotnego schematu.


AGRITRUCK – części zamienne do instalacji elektrycznej ciągnika rolniczego Ursus C-330 i pochodnych


Bogaty asortyment części funkcjonujący w naszej ofercie obejmuje również produkty umożliwiające bezproblemową naprawę instalacji elektrycznej ciągnika Ursus C-330. Do dyspozycji użytkowników tego modelu traktora oddajemy wysokiej jakości alternatory, rozruszniki, koło pasowe, przewody i wiele innych części oryginalnych, czy też zamienników GMP cechujących się atrakcyjnymi cenami. Nasi specjaliści chętnie udzielą pomocy w zakresie wyboru właściwego do potrzeb elementu instalacji, a zamówienie zrealizują w szybkim czasie, zapewniając tym samym przywrócenie ciągnika rolniczego Ursus C-330 do pełnej sprawności.

Alternatory i akumulatory do Ursus C-330

Właściwe działanie instalacji elektrycznej ciągnika Ursus C-330 w znacznej mierze zależy od jej głównych elementów, a więc efektywnego akumulatora oraz sprawnego alternatora z prostownikiem na diodach krzemowych i regulatorem napięcia (wbudowane). Ta zależność objawia się zasilaniem akumulatora prądem stałym. Wyjątkowo intensywna eksploatacja traktora Ursus C-330 powoduje równocześnie dość duży stopień zużycia alternatora, a nierzadko jego uszkodzenie. Dla potrzeb jego szybkiej wymiany Agri-Truck w swojej ofercie proponuje nowoczesne alternatory z pojedynczym kołem pasowym i regulatorem napięcia 14V 45A lub 14V 50A. Oprócz nowych alternatorów do ciągnika Ursus C-330 istnieje możliwość zakupu regenerowanych o takich samych parametrach. W przypadku akumulatora kwasowego propozycja dotyczy wysokiej jakości produktu polskiego producenta o pojemności 165 Ah i wysokich parametrach rozruchowych, odpornego na niskie temperatury i wstrząsy.

Rozruszniki do Ursus C-330

Kolejnym ważnym elementem instalacji elektrycznej ciągnika Ursus C-330 jest rozrusznik, którego zadaniem jest bezproblemowy rozruch jednostki napędowej. Dostępny w ofercie rozrusznik z reduktorem charakteryzuje się:
  • napięciem – 12V,
  • mocą – 2,7 kW,
  • ilością zębów – 11,
  • momentem obrotowym – 55NM przy 1500 obr./min,
  • przekładnią planetarną na łożyskach.
Wbudowana w rozruszniku przekładnia umożliwia bezproblemowy rozruch silnika, nawet w niskich temperaturach (dużo mniejszy pobór prądu z akumulatorów zamontowanych w ciągniku).

98.4% kupujących poleca tego sprzedawcę
16644 255 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 16899 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 4.9
  • Obsługa kupującego 4.9