Modulatory ABS - Sklep Agritruck - Części Rolnicze

Filtruj

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Modulatory ABS

Modulatory ABS

Masz 5 produktów.

Pokaż 1-5 z 5 sztuk

Aktywne filtryMożliwość sprawnego i efektywnego hamowania jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego we wszystkich nowych pojazdach montowany jest system ABS, który znacznie usprawnia ten proces. Jego działanie polega na zapobieganiu blokowania się kół, dzięki czemu kontrola nad torem poruszania się jest zachowana nawet podczas gwałtownej potrzeby zatrzymania się przy dużej prędkości. Sercem takiego układu jest modulator, który jest elementem, wpływającym na jego prawidłowe funkcjonowanie. To dlatego tak ważna jest sprawność oraz prawidłowy dobór tego komponentu.

Działanie i funkcja modulatora ABS

W jaki sposób pracują modulatory ABS? Podczas gwałtownego naciśnięcia pedału hamulca pompa generuje wysokie ciśnienie, które, docierając do kół, mogłoby wpływać na ich zablokowanie. Zadaniem modulatora jest równomierny rozdział ciśnienia na koła, dzięki czemu poślizg jest znacznie ograniczony. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych i bardzo ciężkich pojazdów ciężarowych. Aby reagować prawidłowo, komponent ten jest wyposażony w sterownik, który otrzymuje sygnały od czujników kontrolujących prędkość. Konsekwencją działania modulatora ABS jest wyraźnie zredukowany poślizg, a często także skrócona droga hamowania. Odpowiednio dobrany i prawidłowo funkcjonujący element tego typu jest więc bardzo ważny dla bezpieczeństwa podczas transportu i poruszania się po drogach.

Modulatory ABS do najpopularniejszych pojazdów ciężarowych

Nasz asortyment obejmuje solidne i niezawodne modulatory ABS zgodne z parametrami najpopularniejszych pojazdów marek takich jak MAN, Volvo, MB, DAF czy Scania. Dzięki odpowiedniej budowie idealnie spełniają one swoje zadania, wpływając na efektywną pracę układu hamulcowego. Szeroki asortyment sprawia, że bez trudu znajdziesz tu właściwe komponenty do swojego pojazdu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty!

99.4% kupujących poleca tego sprzedawcę
4357 26 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 4383 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 4.9
  • Obsługa kupującego 4.9