Skrzynia biegów do Mtz 82 - drążek dźwigni, koło zębate, koło reduktora, jarzmo skrzyni - części do ciągników rolniczych, - Sklep Agritruck - Części Rolnicze

Filtruj

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów

Masz 90 produktów.

Pokaż 1-36 z 90 sztuk

Aktywne filtryTraktory marki MTZ to absolutny klasyk wśród ciągników rolniczych. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i jest niezwykle popularną maszyną na rynku polskim. Niestety, pomimo wielu zalet posiadają one także kilka wad konstrukcyjnych, które wystawiają je na konieczność częstej wymiany części i przeprowadzania regularnych przeglądów technicznych. W tym kontekście warto zadbać o kluczowy aspekt ciągnika, jaką jest skrzynia biegów. Wiele modeli posiada przekładnię zespoloną z tylnym mostem. Modułowa budowa maszyny wyraźnie rozdziela te dwa elementy i w tym wypadku generuje to wiele problemów wynikających z eksploatacji. Warto z tego względu odpowiednio wcześniej wybrać stałego dostawcę części zamiennych. Będą one niezbędne do utrzymania pojazdu w należytym stanie. Sprawdź naszą ofertę komponentów do maszyn MTZ!

Skrzynia biegów MTZ

W przekładni montowane są bardzo często dwa koła zębate. Mniejsze, osadzone jest na wałku głównym, a większe, nazywane talerzowym, przyczepione jest za pomocą nitów do obudowy dyferencjału. W końcowej fazie produkcji dobiera się je w pary i poddaje ostatecznym modyfikacjom. Polegają one na przeprowadzeniu pomiarów i precyzyjnym szlifowaniu powierzchni zębów jednego i drugiego koła w celu nadania każdemu z nich jak najbardziej przylegającego profilu. Niestety nawet ten proces nie wyklucza tego, że mogą one po prostu nie pasować do siebie, przez co będą szybciej się ścierać. W przypadku pojawienia się konieczności wymiany, zaleca się stosowanie jedynie oryginalnych, fabrycznych kół zębatych. Skrzynia biegów w maszynach MTZ posiada jeszcze jeden wrażliwy element, którym bardzo często bywa wałek. Kształtem przypomina on literę „T". Ponadto osadzony jest na dwóch łożyskach. Całość wieńczy nakrętka, która pełni funkcję zabezpieczenia. Większość awarii skrzyni biegów ciągników MTZ 82 jest spowodowana wyrwaniem tej nakrętki. Jeśli posiadasz model marki MTZ, sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy, że w razie potrzeby zaopatrzymy Cię w niezbędne części zamienne!

99.4% kupujących poleca tego sprzedawcę
4357 26 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 4383 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 4.9
  • Obsługa kupującego 4.9